TRABZON İL MEM ARGE

Tasarım Beceri Atölyeleri

Tasarım Beceri Atölyeleri

      Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde; ilkokuldan başlanarak tüm öğretim kademelerinde, çocukların sahip oldukları yetenek kümeleriyle ilişkilendirilmiş becerilerin uygulama düzeyinde kazandırılabilmesi için okullarda Tasarım-Beceri Atölyeleri kurulacağı belirtilmiştir. Bu atölyelerdeki etkinlikler bilim, sanat, spor, kültür ve yaşam becerileri odaklı yapılandırılacaktır. Tasarım-Beceri Atölyeleri ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde ortak bir amaç doğrultusunda tasarlanmış ve mesleklerle ilişkilendirilmiş işlikler olacaktır. Bilmekten çok tasarlamanın, yapmanın, üretmenin ön plana çıkacağı bu atölyeler çocuğun kendisini, meslekleri, çevresini tanımasına yardımcı olacağı düşünülmektedir. Bununla beraber bu atölyeler yeniçağın gerektirdiği problem çözme, eleştirel düşünme, üretkenlik, takım çalışması ve çoklu okuryazarlık becerilerinin kazandırılması iç in somut mekanlar olarak düzenleneceği ön görülmüştür.

      Bu kapsamda, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ilkokul ve ortaokul eğitim yapılarında kurulacak olan Tasarım-Beceri Atölyelerinin genel işleyiş ve mekânsal kurgusuna temel teşkil edecek genel yapım, mobilya ve donatıma iliş kin örnek teknik şartnameler ilgili Birimlerin katkıları alınarak Bakanlığımızca oluşturulmuş olup ilgili yazı ve şartname ve tanıtıcı sunu ektedir.

Teknik Şartname Resmi Yazı

Tasarım Beceri Atölyeleri Sunusu

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / 04622234466 (KODLAMA)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.