TRABZON İL MEM ARGE

3. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

      Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığının imzaladığı işbirliği protokolü çerçevesinde planlanan ve yoğun bir katılımla bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Kitap Okuma Yarışması”nda dereceye girerek ödül almaya hak kazanan öğrencilerimize, 19 Mart Salı günü Saat 10.00’da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde düzenlenen törenle ödülleri verildi.  
3. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

       Törene Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut KAŞ, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

      Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın söylenmesi ile başlayan program, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ’ın konuşmasıyla devam etti. Müdürümüz: “Trabzon’da gerçekleştirdiğimiz Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni için burada toplanmış bulunuyoruz. Bu vesileyle tüm konukları hürmetle selamlıyorum. Bizim en büyük zenginliğimiz gençlerimiz. Aslında ülkelerin en büyük zenginliği ne yeraltı ne de yer üstü kaynaklarıdır. En büyük zenginlik, yetişmiş insan gücüdür. Bu minval üzere ülkemizin en büyük zenginliği siz çok kıymetli yavrularımız, geleceğimizin güvencesi olan sevgi, saygı ve her türlü övgüye layık siz değerli gençlerimiz. Sizleri geleceğe daha iyi hazırlama adına örgün eğitimin faaliyetleri içerisinde geliştirilen bu faaliyetlere bizler çok önem atfediyoruz.

      Üç yıldır Trabzon’da yürüttüğümüz bu faaliyet öngördüğümüzün üzerinde bir talebe teveccüh oldu. Bu yıl 12.000 öğrencimiz bu faaliyete katıldı. Bu faaliyet Trabzon’da 150.000 civarında kitabın okunmasına vesile olmuştur. Bu açıdan bakıldığında çok faydalı, çok hayırlı bir etkinlik olduğunun altını çizmek istiyorum.

      Bu vesileyle okullarımıza her türlü desteği sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürü bir borç bilirim. Bu faaliyetlerin gelecek yaz tatillerinde de devam etmesini arzu ediyoruz. Bu etkinliğe katılan bütün öğrencilerimizi ve onları destekleyen öğretmen arkadaşlarımı, velilerimizi yürekten kutluyorum. Tüm öğrencilerimize rabbimden zihin açıklığı diliyor, hazirunu saygıyla selamlıyorum.” diye konuştu.

      Ardından kürsüye çıkan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU: “Ben bu faaliyete, en başta şehrin mülki amiri olarak destek veren Valimize, Milli Eğitim Müdürümüze, eğitimin gizli kahramanları öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Sayın Müdürüm ve öğretmen arkadaşlarım, bizim Türkiye illeri içindeki eğitim seviyemizi yükselttiler. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak ne kadar katkı sağlayabildiysek ne kadar destek verebildiysek o kadar mutlu oluyoruz. Bu birliktelikler, bu projeler her zaman bizleri mutlu etmekte ve güçlendirmektedir. Destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

      Yapılan konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Yarışmada ödül almaya hak kazanan öğrencilere ödülleri verildi.

       Ödüllerin verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi. 


 

19-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-2019

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.