TRABZON İL MEM ARGE

44 PROJE İLE BÖLGE FİNALİNDEYİZ

50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 44 Proje İle Erzurum Bölge Finalindeyiz
44 PROJE İLE BÖLGE FİNALİNDEYİZ

      Türkiye genelinde düzenlenen 50. Lise Öğrencileri Araştırma Proje yarışmasında Erzurum bölgeyi oluşturan 10 il arasında yapılan proje başvuruları arasında TÜBİTAK değerlendirme kurulunun incelemeleri sonucunda finallere davet edilen 100 projeden 44’ü ilimizin okullarına aittir. Geçtiğimiz yıl 31 projeyle katıldığımız bölge finallerine bu yıl 11 dalda 44 proje ile bölgemizde en fazla projeyle temsil edilecek il olmanın gururunu yaşamaktayız.

      50.si düzenlenecek olan TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması  25-28 Şubat 2019 tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Müdürlüğümüzün organizasyonu ile Erzurum’a gideceklerdir.

Seçilen 100 Projenin 44’ü Trabzon’dan

      Geçen yılki başarısını katlayarak devam ettiren ilimiz 2018’de 31 olan bölge sergisi çalışma sayısını 2019’da 44 çalışmaya yükseltmeyi başardı. Bölge finaline katılacak olan 100 projenin 44’ü ilimizdeki öğrencilere aittir. Bu başarı göstermiştir ki ilimizin LGS’deki başarısı tesadüf değil tamamıyla azimli ve istikrarlı çalışmanın ürünüdür.

      Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Biyoloji, Coğrafya, Yazılım, Fizik, Değerler Eğitimi, Teknolojik Tasarımı, Kimya, Psikoloji, Matematik, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı dallarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlemektedir.

      12 bölge merkezli  yapılmakta olan 50. Lise Öğrencileri Araştırma Proje yarışmasında bölge finalistleri olarak belirlenen projeler final yarışması için 8-12 Nisan tarihlerinde Ankara’ya davet edilmektedir.

       2019 YILI 50. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI ERZURUM BÖLGE SERGİSİNE DAVET EDİLEN TRABZON İLİ PROJELERİNİN LİSTESİ   

      Listeye Ulaşmak İçin Tıklayınız

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.