TRABZON İL MEM ARGE

Dilimizin Zenginlikleri Projesi

Dilimizin Zenginlikleri Projesi

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin tarafından başlatılan; Dilimizin Zenginlikleri Projesi; okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlamaktadır.

Bu sayede öğrencilerimiz dilimizin seçkin ve özgün eserlerini tanıyacak, eserlerimizde geçen sözcüklerin derinliklerini (çeşitli anlamlarını) öğrenecek; milletimizin kültürünü, birikimini, düşünce dünyasını ve hayat tarzını söz varlığımızın içinde yeniden keşfedecektir.

Bakanlığımızca yürütülen "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" için Trabzon'da yürütülen çalışmaların/etkinliklerin Müdürlüğümüzce takip edilebilmesi, kayıt altına alınması, belgelendirilmesi ve raporlanması için okullarımızın faaliyetlerini   https://meb.ai/SXDHjH linkine tıklayarak veri girişi yapması gerekmektedir.

 

DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ UYGULAMA KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

OKUL ÖNCESİ EYLEM PLANI İÇİN TIKLAYINIZ.

İLKOKUL EYLEM PLANI İÇİN TIKLAYINIZ.

ORTAOKUL EYLEM PLANI İÇİN TIKLAYINIZ.

LİSE EYLEM PLANI İÇİN TIKLAYINIZ.

EN İYİ CÜMLE AFİŞ OLUŞTURMA YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

SÖZLÜK TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ LİSELER ARASI ÇEVRİMİÇİ BİLGİ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ "SÖZLÜK ÖZGÜRLÜKTÜR" DEDE KORKUT HİKÂYELERİ'NDEN HAREKETLE YENİ BİR HİKÂYE YAZMA YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ "SÖZLÜK ÖZGÜRLÜKTÜR" DENEME YAZMA YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 

 

04-12-2023

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.