TRABZON İL MEM ARGE

EĞİTİMİN YILDIZLARI- HOPO’YA REKOR BAŞVURU

EĞİTİMİN YILDIZLARI- HOPO’YA REKOR BAŞVURU

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile  Anadolu Vakfı arasında 24 Kasım’da imzalanan protokol kapsamında “Her Okulun Projesi Olsun ki Eğitimin Yıldızları Olsun” sloganıyla yola çıktığımız EĞİTİMİN YILDIZLARI-HOPO (Her Okulun Projesi Olsun)  projesi, tüm okul ve kurumlarımızın eğitim-öğretim etkinlikleri ile kurumsal stratejilerine katkı sağlamayı planladığı çalışmaların ve faaliyetlerin proje mantığı içerisinde sunmasını sağlamak amacıyla yürütülen proje okullarımız tarafından benimsendi.

      Bilgi edinmek, bilgiyi depolamaktan ziyade bilgi edindikten sonra bilgiyi çoğaltmak, bilgiyi dönüştürmek ve onunla farklı hayalleri gerçekleştirme noktasında yeni beceriler ortaya koymak suretiyle birtakım üretime dönük adımlar atabilmek amacıyla gerçekleştirilen yarışmanın öğretmen başvuruları 24 Ocak 2018 itibariyle sona erdi. 2016/2017 yılı itibariyle başlattığımız ve 2017/2018 yılında Eğitimin Yıldızları HOPO yarışmasına geçen yıla göre yaklaşık beş kat artarak il genelinde 185 okulumuzdan 5 kategoride toplam 470 başvuru yapıldı.

      Yarışma Kategorileri:

1.       BİLİM KATEGORİSİ

2.       SPOR VE SAĞLIKLI YAŞAM KATEGORİSİ

3.       KÜLTÜR VE SANAT KATEGORGİSİ

4.       EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI KATEGORİSİ

5.       DEĞERLER EĞİTİMİ (SOSYAL SORUMLULUK) KATEGORİSİ

      Yarışmada her kategoride dereceye giren öğretmenlerimize dizüstü bilgisayar ve plaket; kurumsal olarak yapılacak başvurularda dereye giren okullara ise All In One Bilgisayar ve Katılım Belgesi verilecektir.

       Destek olan tüm okullarımıza ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.


29-01-201829-01-2018

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.