TRABZON İL MEM ARGE

Erasmus+ Projemizin Sonuçları Makale Olarak Yayınlandı

Erasmus+ Projemizin Sonuçları Makale Olarak Yayınlandı

Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Türkiye Ulusal Ajansınca desteklenen "Bilim Sanat ve Teknolojinin Uyumu İle Yenilikçi Eğitim" İsimli Erasmus+ KA201 Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında proje sonuçlarına ilişkin KTÜ Mimarlık Fakültesinden Prof. Dr. Sonay ÇEVİK, Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Dr. İlkay Canan OKKALI ve Arş. Görevlisi Adil KÜÇÜKOSMAN ile proje koordinatörü Söğütlü Esentepe Anadolu Lisesi Okul Müdürü Muhammet TÜRKMEN ve Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Serkan AYDIN'ın hazırlamış olduğu "SANAT, BİLİM VE TEKNOLOJİNİN UYUMU İLE YENİLİKÇİ EĞİTİM ÜZERİNE BİR PROJE DENEYİMİ" (THE COMPATIBILITY OF ART, SCIENCE AND TECHNOLOGY AND A PROJECT EXPERIENCE ON INNOVATIVE EDUCATION) isimli makale DergiPark Akademik Ev Sahipliğinde yayınlanan Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Dergisinin Aralık 2021 Cilt:14 Sayı:28 de  ISSN 1308-2698  numarası ile yayınlandı.

Hazırlanan makalede; ders dışı etkinlik kapsamında yürütülen Erasmus+ projesinin öğrencilerin okula uyumuna katkıları ile öğrenciler ve katılımcılar üzerindeki etkisinin incelenmesi amaçlanmıştır. Projenin görüş anketi sonuçlarına göre, Türk öğrenci grubunun okulu terk etme düşüncelerinde belirgin değişiklikler gözlenmiş ve okula bağlılık düzeyleri artmıştır. Uygulanan projenin öğrencilerin akademik becerilerini yükseltme ve okula karşı gelişen önyargıları azaltma konularında etkili olduğu tespit edilmiştir.

 Makalenin tam metnine https://doi.org/10.21602/sduarte.1000159 adresinden ulaşılabilmektedir.

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.