TRABZON İL MEM ARGE

“Felsefi YazıYORUM” DENEME YAZMA YARIŞMASI YAPILDI.

“Felsefi YazıYORUM” DENEME YAZMA YARIŞMASI YAPILDI.

      Öğrencilerimizdeki düşünme becerileri geliştirmeyi amaçlayan, hür ve geniş bir dünya görüşüne sahip kişiler olarak yetişmelerini sağlayarak yaratıcı düşünme ve araştırma yeteneklerini geliştirebilmelerini amaçlayan “Felsefi YazıYORUM” Deneme   Yazma Yarışması 7 Mayıs 2017 Pazar günü gerçekleştirildi.

      Trabzon iline bağlı tüm resmi/özel kurumlardaki ortaöğretim öğrencilerine yönelik yapılan yarışmada öğrencilerden felsefi bir dille, felsefe kavramlarını kullanarak verilen üç alıntıdan birisini seçerek deneme yazmaları istendi. 9 ilçeden 26 farklı okulda okuyan 105 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmada öğrenciler okuma, anlama ve yorumlayabilme becerilerinden yola çıkarak konulara çok yönlü bakmaya çalıştılar. Projenin fikir öncüleri olan Trabzon Tevfik Serdar Anadolu Lisesi ve Trabzon Sosyal Bilimler Lisesinin projesini il genelinde hayata geçirdiğimiz yarışma öğrencileri düşünmeye sevk etmesi, tutarlı düşünmeye ve düşündüklerini temellendirmeyi amaçlamasıyla diğer yarışmalardan farklı olduğunu hissettirdi.

      Arge birimi tarafından yürütülen yarışmanın deneme yazıları Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü’nün oluşturduğu 2 öğretmen ve 2 akademisyenden oluşan komisyon tarafından değerlendirilecek olup birinci öğrenciye dizüstü bilgisayar, ikinci öğrenciye netbook, üçüncü öğrenciye tablet, dördüncü ve beşinci öğrenciye hediye çeki ve katılımcı tüm okul öğrencilere teşekkür/katılım belgesi verilecek. Ayrıca ilk beş dereceye giren yazılar müdürlüğümüzün web sayfasında yayımlanacak. Yarışma sonuçları İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi’nin trabzonarge.meb.gov.tr resmi web sitesinde duyurulacak.

 

10-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-2017

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.