TRABZON İL MEM ARGE

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sınav Kaygısı semineri verdi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Trabzon’da; Trabzon Valiliği ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle seminer düzenleyerek öğrencilere, velilere ve öğretmenlere hitap etti.
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sınav Kaygısı semineri verdi.

      Hamamızade İhsan Bey Kültür ve Konferans Salonunda düzenlenen programa, Hasan Kalyoncu Üniversitesinden, HKÜ Mütevelli Heyeti Danışmanı Dr. Songül Kalyoncu ve HKÜ Öğretim Görevlisi Klinik Psikolog Mehmet Dinç katıldı. Mehmet Dinç’in konuşmacı olarak katıldığı seminerde öğrencilere, velilere ve öğretmenlere; "Sınav Kaygısı ve Motivasyonu” ile ilgili önemli bilgiler anlatıldı.

      Öğrencilere ve öğretmenlere yönelik yapılan "Sınav Kaygısı ve Motivasyon Semineri"ne; Eski Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Trabzon Vali Yardımcısı Mustafa Gürdal, Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Vekili Zekeriya Taşan, Trabzon İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Kaş, okul müdürleri öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

      Sınav motivasyonu ile ilgili önemli açıklamalar yapan HKÜ Öğretim Görevlisi Klinik Psikolog Mehmet Dinç, binlerce öğrenciye seslenerek salondaki öğrencilere moral depoladı. Mehmet Dinç seminerde şunları anlattı: “YGS’yi geride bırakalı uzun zaman oldu. Artık kısa bir zaman sonra LYS var. Göründüğü üzere zaman hızla geçiyor. Zamanı verimli kullanmak çok önemli. Zaman kadar önemli olan bir diğer kavram ise; bir şeyi gerçekten istemektir. Eğer siz tüm bahanelerden arınarak sınavınıza adapte olur ve bu sınavı gerçekten kazanmayı isterseniz başaran sizler olacaksınız. Evet sınav çok önemli ama kesinlikle dünyanın sonu değil. Eğer sınavınız iyi geçmese bile, bu size asla hedefe ulaşmada engel oluşturmasın. Hedefe ulaşana kadar çabalayın, olumsuz düşüncelerden, olumsuz kişilerden uzak durun ve başarıya odaklanın.

      Önemli olan gerçekten istediğiniz ve bir ömür sürdüreceğiniz mesleğinizi iyi belirlemek. Benim tavsiyem şu; bu üniversite iyidir şu üniversite kötüdür gibi düşünceler yerine, hangi bölümü severek yaparım bunu düşünmenizdir. Çünkü seçtiğiniz bölümün üniversite hayatı 4 yıllık bir bölüm için 4 yılken, seçtiğiniz mesleğiniz belki 40 yıl hayatınızı etkileyecektir. O yüzden buna dikkat etmeniz gerekir. Bir diğer önemli olay ise bir işi severek yapmanızdır. Hangi işi yapıyorsanız yapın, mutlaka severek ve isteyerek yapın. Bu nedenle de severek yapacağınız meslekleri tercih ediniz” dedi.

     Seminer sonrası, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Danışmanı Songül Kalyoncu’ya, Eski Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak hediye taktim ederken, Trabzon Vali Yardımcısı Mustafa Gürdal, Uzman Psikolog Mehmet Dinç’e hediye takdim etti. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Danışmanı Songül Kalyoncu’da, günün anısına Trabzon Vali Yardımcısı Mustafa Gürdal ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Vekili Zekeriya Taşan’a hediye takdim etti. Program hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi. 


09-11-201609-11-201609-11-201609-11-201609-11-201609-11-201609-11-201609-11-2016

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.