TRABZON İL MEM ARGE

"Hayata Değer Kat" mak için başlıyoruz

Öğrencilerimize unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi hatırlatmak, öğretmek ve aşılamak için, "Hayata Değer Kat" mak için başlıyoruz.


Öğrencilerimize unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi hatırlatmak, öğretmek ve aşılamak için, "Hayata Değer Kat" mak için başlıyoruz.

 Gençlerin toplumsal değerlere yabancılaştığı, şiddete eğilim gösterdikleri, değer yargılarında zedelenme olduğu, daha çok yalnızlaşıp sanallaştıkları (bilgisayar ve internet bağımlılığında artış olduğu), iletişim kopukluğu yaşadıkları, sosyal bağımlılık ve dayanışma ruhunun yok olduğu günümüzde öğrencilerimizin hayata daha sıkı bağlanması yolunda öğrencilerimizi teşvik etmek amacıyla başlattığımız "Hayata Değer Kat" projesi tanıtım toplantısı 07.11.2019 Perşembe günü Yol-İş Holiday otel toplantı salonunda gerçekleştirildi. 

Törende konuşan İl MEM Şube Müdürü Mesut KAŞ; " Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada, gençlerin kültürel, sosyal, sanatsal, bilimsel gelişimini desteklemek amacıyla her yıl binlerce gençlik projesi gerçekleştirilmektedir. Toplum olarak gençleri yüksek ideallere özendirici, millî ve manevi değerleri sevdirici ve benimsetici çalışmalara hız vermek gerekmektedir. Aksi durumda, kendine ve içinde yaşadığı kültürün değerlerine yabancılaşmış bir gençlikle karşı karşıya kalacağımız unutulmamalıdır" dedi.

 Hayata Değer Kat projesi ile öğrencilerimize unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi hatırlatmak, öğretmek ve aşılamak amaçlanmaktadır. Öğrencilerimiz projemiz ile zararlı davranışlar yerine spor gibi faydalı bir alışkanlık kazandırabilmeyi, geleneksel değerlerimize, örf ve âdetlerimize saygı göstermelerini hatırlatmayı, farklı insanlarla etkileşime giren öğrencilerimizin yaşayacakları deneyimlerle geniş bir perspektif kazanmalarının sağlanması,  yaratıcılık ve iletişim becerilerinin geliştirilmesini, öğrencilerimizde paylaşma ve yardımlaşma duygu ve bilincinin geliştirilmesini, toplumsal sorunlara karşı farkındalık, duyarlılık ve sorumluluk duygularının geliştirilmesini, öğrencilerimizin geçmiş ve gelecek arasında köprü oluşturup geleceğe sahip çıkmaları konusunda teşvik edilmesini, öğrencilerimizin birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygusunun davranış haline getirmesini, genç-yaşlı ilişkilerini güçlendirerek genç neslin geleneklerine yakınlaşmasının ve gençlerle yaşlılar arasındaki iletişimin güçlenmesinin sağlanmasını, öğrencilerimizde özgüven geliştirme ve topluma faydalı olabilme farkındalığının oluşturulmasını amaçlamaktayız.

 Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ; " Bu yıl hayata geçen projemizle  birlikte kadim değerlerimizi öğrencilerimize telkin etmek ve onları bu kıymetlerle mücehhez bir şekilde yarınlara hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu meyanda bize sonsuz desteklerini sunan TÜMKİAD Trabzon Başkanı Sayın Ahmet Salih KIRIMLIOĞLU'na ve TÜGVA'ya teşekkür eder öğretmen arkadaşlara başarılar dilerim." dedi.

 Proje sponsoru Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Derneği Trabzon Başkanı Sayın Ahmet Salih KIRIMLIOĞLU yaptığı konuşmada "Gençlerimiz geleceğimizin temeli. Gençlerimiz için her türlü fedagarlığı yapmaya hazırız. Bundan sonraki yıllarda da bu güzel yarışmanın sponsoru olmak isteriz." dedi.

 

08-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-2019

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.