TRABZON İL MEM ARGE

HAYATA DEĞER KAT PROJE YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile TÜMKİAD-Tüm Kalkınma ve İş Adamları Girişimciler Derneği iş birliğinde imzalanan  -Değerlerin Kadar Değerlisin- sloganı ile hayata geçirilen "HAYATA DEĞER KAT" Projesi  ödül töreni gerçekleştirildi.
HAYATA DEĞER KAT PROJE YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile TÜMKİAD-Tüm Kalkınma ve İş Adamları Girişimciler Derneği iş birliğinde imzalanan  -Değerlerin Kadar Değerlisin- sloganı ile hayata geçirilen "HAYATA DEĞER KAT" Projesi ödül töreni gerçekleştirildi.

Toplumsal Değerler Öğrencilere Kazandırıldı

Günümüzde gençlerin toplumsal değerlere yabancılaştığı, şiddete eğilim gösterdikleri, kitle iletişim araçlarını bilinçsiz kullanmalarının iletişim kopukluğu yaşamalarına neden olduğu,  sosyal bağımlılık ve dayanışma ruhunun git gide yok olduğu gözlenmektedir. Hayata Değer Kat projesinin amacı da unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi, kültürümüzü, geleneklerimizi öğrencilerimize hatırlatmak ve aşılamaktır. Bu bağlamda projenin hedefleri: Geleneksel değerlerimize örf ve adetlerimize saygı göstermelerini sağlamak, öğrencilerimizde paylaşma ve yardımlaşma duygu ve bilincinin geliştirmek, toplumsal sorunlarına karşı farkındalık, duyarlılık, sorumluluk duygularını geliştirmek, genç -yaşlı ilişkilerini güçlendirmektir.

Şehit Aileleri, Huzurevleri Ziyaret Edildi

Hayata Değer Kat projesi, 7 ay gibi bir süreci kapsayan, il genelinde 821 öğrencinin online başvuru yaptığı 50 gönüllü danışman öğretmenin rehberliğinde öğrencilerin yaptıkları etkinlikleri sosyal medya hesabından yayınlaması üzerine kurgulanmış bir yarışma projesidir. Öğrencilerin yaptığı etkinlikler içerisinde şehit aileleri ziyaret edilerek acıları paylaşılmış, huzur evleri ziyaret edilerek anılarına ortak olunmuş, makam ziyaretleri yapılarak yaşam alanlarındaki sorunlar dile getirilmiş ve çözülmesine katkı sağlanmış, yöresel yemekler yapılarak atma türkü mani söyleyenlerle röportaj yapılıp kültürel değerler ve mekânlar tanıtılmış, her ay bir iyilik yap temasıyla sosyal sorumluluk anlayışına destek verilmiştir.

Başarı Hikâyeleri Törenle Birlikte Taçlandırıldı      

Hayata Değer Kat projesi ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan HARPUT, "Temel amacımız çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve donanımını insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültürüne, değerlerine, geleneklerine meraklı, duyarlı ahlâklı bireyler yetiştirmektir. Bu tür projeler sayesinde birçok başarı hikâyeleri taçlandırılacaktır. Bu projemizi bir fidana benzetiyoruz can suyunu biz verdik suyunu vermeye devam edeceğiz, fidanı büyütmek destekçilerimizle gerçekleşecek. Bu konuda desteğini esirgemeyen TÜMKİAD başkanımıza tüm öğrencilerimiz ve kurumumuz adına teşekkür ediyoruz." dedi.

TÜMKİAD Olarak Her Zaman Yanlarındayız

TÜMKİAD Başkanı Ahmet Salih KIRIMLIOĞLU, "Öncelikle öğrencilerin yaptığı çalışmaları izlerken çok duygulandığımı ifade etmek istiyorum, günümüzde değerlerin yaşatılması kimlikleştirilmesi için yapacağımız tüm çabalar, projeler, destekler güzel ülkemizi bizden sonra emin ve güvenilir ellere teslim etmek içindir. Kendi geçmişiyle barışmış kendine ait değerleriyle gerçek bağlar kurmuş gençlerin ve projelerin TÜMKİAD olarak her zaman yanındayız. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Tören sonunda yarışmada 1.olan Eylül ALP (Fethiye Gezisi)   2.olan Defne YILMAZ (Gap Turu)  3.olan Tarık AYDIN (Eskişehir -Sazova Disneyland Gezisi )  projeyi birlikte yürüten Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve TÜMKİAD'a teşekkür ederek ödüllerini aldılar.                             


14-02-202114-02-2021
14-02-202114-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-202115-02-2021

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.