TRABZON İL MEM ARGE

HAYDE TRABZON SPORA" PROJESİ HAYATA GEÇTİ

HAYDE TRABZON SPORA

18 İlçeden 5.000 Üzerinde Öğrenci ile Katılım

Millî Eğitim Bakanlığı "Hareketli Yaşam ve Sportif Faaliyetler" projesi kapsamında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "Hayde Trabzon Spora" projesine 18 ilçeden 5000'in üzerinde öğrenci ile Trabzonspor- Başakşehir maçına katılım gösterildi.

Hayde Trabzon Spora" Projesi, öğrenci, öğretmen ve velilerimizle birlikte sporu günlük yaşamın bir parçası haline getirerek boş zamanları değerlendirmek, günlük aktiviteleri desteklemek, yaşam kalitesini artırmak, sporla birlikte kaliteli zaman geçirmek, insan ilişkilerinde sağlıklı iletişim sağlamak, bireysel veya takım halinde sorumluluk alarak tüm katılımcıların sporla iç içe olmasını amaçlamaktadır.

Fair-Play Ruhu Yaşatıldı

 Projenin özel amacı şehrimizin en önemli markası olan Trabzonspor sevgisinin toplumda yaygınlaştırılması ve fair play ruhu çerçevesinde iyi bir taraftar olma becerisi kazandırmaktır. Proje Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Trabzonspor Kulübü ile yapılan iş birliği ile yürütülmektedir. 

"Hayde Trabzon Spora" Pankartıyla Sahaya Çıktılar

Projenin açılış etkinliğinde 5.000'in üzerinde öğrenci Türkiye Ziraat Kupası çeyrek finali Trabzonspor-Başakşehir maçına giderek tribünlerde sporun ve spor kültürünün, sporda fair play ruhunun yaygınlaştırılması amacıyla projenin pankartını açtılar. Ayrıca Trabzonsporlu futbolcular sahaya "Hayde Trabzon Spora" pankartıyla çıkarak herkesi spora davet ettiler. 

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.