TRABZON İL MEM ARGE

Trabzon Kodlama Eğitimi Merkezi Yaz Kampı Veli ve Öğrenci Başvuru Sistemi Açılmıştır.

Trabzon Kodlama Eğitimi Merkezi Yaz Kampı Veli ve Öğrenci Başvuru Sistemi Açılmıştır.

KODLAYAP projesi, Trabzon Valiliği koordinatörlüğünde, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon İl Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen bir kodlama eğitimi projesidir. Projede öğrencilerin problemlere farklı çözümler üretmesini ve teknolojiyi kullanarak bu çözümleri hayata geçirmesini sağlamak için kodlama ile bilişimsel düşünme becerilerinin kazandırılması amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda gerçekleştirilecek faaliyetlerden biri de Trabzon Kodlama Eğitimi Merkezinde gerçekleştirilmesi planlanan eğitimlerdir.

Algoritmik düşünme, bilgi arama stratejileri, medya üretimi, programlama, robotik, güvenlik, bilişim ve etik gibi bilgisayar bilimlerinin farklı alanlarına yönelik eğitim ve etkinlikler eğitmenler rehberliğinde yürütülecektir. Merkez 2017-2018 eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlayacaktır.

 Eğlenerek ve deneyimleyerek öğretmeyi amaçlayan bu merkezin hedeflerine ulaşabilmesi için öğrenci, öğretmen ve veli işbirliği oldukça önemlidir. Siz de bu projede yer almak ve çocuğunuzun gelişimine destek olmak istiyorsanız, aşağıdaki formu doldurarak kayıt yapabilirsiniz. 

 

Trabzon Kodlama Eğitimi Merkezi Veli ve Öğrenci Başvuru Formu

 

KODLAYAP - Kodlayap Yaz Kampı Hakkında

http://kodlayap.org

 

 

Not : Kodlayap Yaz Kampı, şu anda okullarımızda öğrenim gören 4. 5. 6. 7. sınıf öğrecilerine yöneliktir.

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.