TRABZON İL MEM ARGE

İlkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerine yönelik Ölçme ve Değerlendirme Seminerleri

İlkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerine yönelik Ölçme ve Değerlendirme Seminerleri

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Trabzon Öğretmen Akademisinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş'ın ve Ölçme Değerlendirme Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY'un katılımıyla ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerine yönelik Ölçme ve Değerlendirme Seminerleri serisinin ilki gerçekleştirildi.

Trabzon Öğretmen Akademisi ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi işbirliğinde, İlkokul öğretmenleri ile başlayıp sırası ile ortaokul ve lise öğretmenlerine 3'er kurluk programlar şeklinde verilecek olan eğitimler sonunda sınıf içi ölçme değerlendirme deneyimlerinize katkı sağlamak, madde yazımı, test geliştirme konularında uygulamaları yapmak ve eğitimin sonunda gönüllü soru yazarları edinilmesi arzu edilmektedir. Eğitimlerin ardından gerçekleştirilecek tamamlayıcı çalışmalar ile ulusal düzeyde yapılan değerlendirme etkinliklerine öğretmenlerin taşınması hedeflenmektedir.

Öğretmenlerimizin yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen programda Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY, " Ben bu çalışmadan dolayı çok mutlu oldum. Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz hep ilkleri gerçekleştirmektedir. Bugün Bakan Yardımcımıza da bu güzel çalışma hakkında bilgi verdim. TIMSS sınavının açıklanan sonuçları ile gösterdiğimiz başarı şans değildir sürekli bir çalışmanın eseridir. Özellikle ilkokullara yönelik ilk defa böyle bir eğitim gerçekleşiyor olması çok önemlidir. Bu çalışmaların devamını da, çıkacak ürünleri de bekliyoruz.  " dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ " Sayın Genel Müdürüm hem katılımınızdan hem de keyifli sohbetinizden çok mutlu olduk. Bu seminer sonrasında bu eğitime katılan ve sertifikalandırdığımız arkadaşlarımız ile ilerleyen süreçte toplantılar yapacağız. Ve inşallah neler yapabiliriz nasıl yeni yollar açabiliriz daha faydalı işler yapabilirizi konuşarak çok daha iyi işlere imza atacağız." dedi.

Öğretmenlerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen İlkokul öğretmenlerine yönelik Ölçme Değerlendirme Seminerleri 15/12/2020 tarihinde başlayacak Ortaokul Öğretmenleri Ölçme Değerlendirme Seminerleri ve 30/12/2020 tarihinde başlayacak Lise Öğretmenleri Ölçme Değerlendirme Seminerleri ile devam edecektir.            

11-12-202011-12-202011-12-2020

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.