TRABZON İL MEM ARGE

Kapsayıcı Eğitime Genel Bir Bakış Konulu Webinar Çalışması Gerçekleştirildi

Kapsayıcı Eğitime Genel Bir Bakış Konulu Webinar Çalışması Gerçekleştirildi

      Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+ Okul Eğitimi Programı kapsamında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünün proje sahibi olduğu "Kapsayıcı Eğitimle Kurulacak Kültürler Arası Köprüler" isimli proje kapsamında 26 Mayıs 2020 tarihinde Zoom programı üzerinden İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ'ın katılımıyla "Kapsayıcı Eğitime Genel Bir Bakış" konulu webinar çalışması düzenlendi. 

      Programa başta konsorsiyum üyesi okullarımız Ali Kemal Aktürk İlkokulu, Zehra Kitapçıoğlu İlkokulu, Hızırbey Ülkü İlkokulu, Kanuni İlkokulu ve Hızırbey İlkokulu'ndaki öğretmenlerimiz olmak üzere diğer okullarımızda ve diğer illerde çalışmakta olan öğretmenlerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti. 

      Program kapsamında proje ortağımız Hızırbey Ülkü İlkokulunda çalışmakta olan ve Kapsayıcı Eğitim Eğitmen Eğitimi almış olan Hatice RİZELİ tarafından öğretmenlerimizin öğrencileri tanıma ve farklılıklara inanma, konusunda sunumunu gerçekleştirdi.

      Sunumun ardından programa katılan öğretmenlerimiz, konuyla ilgili deneyimlerini,  etkili gördükleri stratejileri paylaşarak, tüm öğrencilerin kültürel geçmişlerine değer verme, aile katılımını sağlama, öğrencilerin sosyal becerilerinin gelişmesine yardımcı olma, sınıf ortamında etkileşime yer veren etkinlikleri uygulama, adalet ve özen gösterme kavramları üzerine özellikle mülteci/göçmen ve diğer dezavantajlı grupların (engeli olan çocuklar, terörden, afetten etkilenmiş çocuklar, aile içi şiddete maruz kalan çocuklar, istismara uğrayan çocuklar) farklı problemlerini, onların eğitime, kültüre, topluma katılımına yönelik deneyim paylaşımı gerçekleştirildi.


10-06-202010-06-202010-06-202010-06-2020

 10-06-2020

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.