TRABZON İL MEM ARGE

Kitap Okuma Yarışması Birincileri TRT Radyo’ya Konuk Oldu

Kitap Okuma Yarışması Birincileri TRT Radyo’ya Konuk Oldu

      Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kitap Okuma Yarışmasında dereceye girerek geçtiğimiz yıl kitap okumaları sayesinde yurtdışı tatili, bilgisayar, tablet ve Çanakkale gezisine katılmaya hak kazananlar içerisinden üç öğrencimiz ve Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme (Ar-Ge) Müdürü Mesut KAŞ TRT Trabzon Radyo’ya konuk oldular. 

      Kitap Okuma Yarışması hakkında bilgi veren Şube Müdürü Mesut KAŞ, toplumda kitap okumanın boş vakitlerde yapılması gereken bir anlayış olarak kabul edildiğini ancak bu proje sayesinde bu imajı yıktıklarını belirterek, yarışmanın Trabzon’daki öğrenciler için büyük bir şans olduğunu, öğrenci ve aileleriyle birlikte bu yıl yaklaşık 50.000 kitap okutmaktan duydukları mutluluğu anlattı. Sunuculuğunu Seza TURGUT’un yaptığı programa Mahmut Celalletin İmam Hatip Lisesinden İbrahim DEMİRBAŞ, İskenderpaşa Ortaokulundan İlvenaz EMİR, Trabzon Fen Lisesinden Ahmet YANILMAZ katıldı. Yarışma hakkındaki duygu ve düşüncelerini ifade eden öğrenciler okumanın kendilerine birçok şey kazandırdığını ifade ederek kitap okumamak için hiçbir bahane olamayacağını belirttiler. Program sunucusu Seza TURGUT, bu konuda bütün gençlerimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü örnek alması gerektiğini, ülkemizin okuyan gençlere ihtiyacı olduğunu belirtti.

     Program sonunda öğrencilerimize teşekkür eden TRT Radyo ekibi keyifli bir sohbet olduğunu, 2017 Kitap Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi konuk etmek için sabırsızlandıklarını belirtti. Fotoğraf çekiminin ardından TRT Radyo ziyaretimiz sona erdi.


24-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-2017

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.