TRABZON İL MEM ARGE

KOÇUNA İNAN, KENDİNE İNAN

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+ Programı kapsamında Müdürlüğümüzün yürüttüğü "Koçuna İnan, Kendine İnan" projemiz kapsamında konsorsiyum üyesi okullarımızla ilk bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
KOÇUNA İNAN, KENDİNE İNAN

      Projemizin konsorsiyum üyeleri; Faruk Başaran Bilim Ve Sanat Merkezi, Çağlayan Adnan Menderes Anadolu Lisesi, Akçaabat Yıldızlı Anadolu Lisesi, Çarşıbaşı Anadolu Lisesi, Söğütlü Esentepe Anadolu Lisesi, Dursun Ali Kurt Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi'dir.

      Bu projemizle; katılımcı öğretmenlerimizin, Eğitim Koçluğu ilgili bilgi düzeyleri artırılarak alanında daha profesyonel olmalarını, eğitim koçluğu sürecini daha iyi bir şekilde yönetebilmelerini ve böylece öğrencilerimizin akademik başarısının, derslere karşı olan ilgisinin artırılmasını, sosyal becerilerinin geliştirilmesini, motivasyonlarının artırılmasını, kaygı ve stresle başa çıkabilen; sadece eğitim öğretimde değil yaşamlarını da planlayan bireyler olabilmelerini amaçlamaktayız. Bu genel amaç doğrultusunda öğrencilere; akıllı, sürdürülebilir, kapsayıcı ve büyümeye odaklı bir eğitimle onların kendini ifade edebildikleri problem çözme, yaratıcılık, girişimcilik ve sosyal dayanışma gibi 21. yy becerilerinin kazandırılmasını hedeflemekteyiz.

      Projemiz kapsamında katılımcılarımız, İspanya ve Çekya' da Eğitim Koçluğu ve Soft Skills üzerine yapılandırılmış kurslara katılacaklar.

      Projenin başlangıç toplantısı 07/12/2020 tarihinde konsorsiyum üyesi okullarımızdan birer idareci ve öğretmenin katılımıyla Zoom üzerinden gerçekleştirildi. Projemizle; toplam 30 öğretmenimizin katılacağı yurt dışı faaliyetleri ve ilimizde düzenlenecek faaliyetlerin tamamlanmasının ardından, Öğrenci Kılavuz Kitapçığı ve Sınıf İçi Örnek Uygulamalar kitapçığı hazırlanacak ve öğrencilerle koçluk uygulamaları yapılacaktır.


14-01-202114-01-202114-01-2021

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.