TRABZON İL MEM ARGE

Kuruculuğunu İlimizin yaptığı eTwinning projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek proje olarak gösterildi.

Kuruculuğunu İlimizin yaptığı eTwinning projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek proje olarak gösterildi.

Atıktan Sanata eTwinning projesi kapsamında Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından öğrencilerin tanınmış ressamların sanat eserlerini inceledikleri ve  kuruculuğunu Trabzon Ce-Zi-Ne Kardeşler İlkokulu sınıf öğretmeni Ayşe Şeyma Aydın ve Hızırbey İlkokulu sınıf öğretmeni Tuğçe Bayram'ın yaptığı Consumer Society, Transforming Art eTwinning projesi Milli Eğitim Bakanlığının web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında örnek proje olarak yayınlandı.

Ekim ayında başlanan, 8 Avrupa ülkesinden ve ülkemizin 6 farklı ilinden öğrencilerin ortağı olduğu projede öğrenciler her ay ünlü bir ressamın hayatını ve eserlerini inceliyor, ardından atık materyaller kullanarak kendi tasarımlarını yapıyorlar. Ayrıca belirli aralıklarla Türkiye'nin çeşitli illerindeki çevrimiçi müze atölyelerine katılarak farklı bakış açıları kazanıyorlar. Diğer ülkelerdeki öğrencilerle çevrimiçi görüşmeler yapıp fikir alışverişinde bulunuyorlar. Projede emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve desteklerinden ötürü okul idarecilerimizi tebrik eder, proje çalışmalarında başarılar dileriz.

Bakanlık Haber Linki

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.