TRABZON İL MEM ARGE

MEB, LGS istatistiklerini yayınladı. Trabzon zirvede yer aldı

TRABZON EĞİTİMDE 1’İNCİ... Milli Eğitim Bakanlığımız Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 2018 öğrenci performans sonuçlarını açıkladı.  Trabzon hem genel puan alanında hem de Türkçe, Matematik, Fen bilimleri dalında Türkiye birincisi oldu.... 2018 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Merkezi Sınavla Yerleşen Öğrencilerin Performans Sonuçları raporuna göre sınavla öğrenci alan okullara merkezi olarak yerleşen öğrencilerin sınav performansları incelendi.
MEB, LGS istatistiklerini yayınladı. Trabzon zirvede yer aldı

TÜRKİYE’NİN ZİRVESİNDEYİZ

81 il´de merkezi olarak yerleşen öğrenci sayısı, alt test ham puan ortalamaları ve merkezi sınav puan ortalamaları listesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda eğitim gören öğrenciler adını zirveye yazdırdı. Trabzon hem genel puan sıralamasında hem de Türkçe, Matematik, Fen bilimleri dalında Türkiye Birincisi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde Türkiye ikincisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil alanında Türkiye üçüncüsü olmayı başardık. 

TÜRKÇE, MATEMATİK ve FEN LİDERİ

Trabzon genel puan başarı tablosunda 372,72 puan ortalaması ile zirvede yer alırken, 20 soruluk Türkçe alanında 17,60 net oranıyla, 20 soruluk Matematik alanında 8,62 net oranıyla, 20 soruluk Fen Bilimleri alanında 14,47’lik net oranıyla Türkiye şampiyonluğuna adımızı yazdırdık. 10 soruluk İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük sorularında 9,61’lik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularında 9,86’lık net oranıyla ikinciliği ve 10 soruluk Yabancı Dil alanında 8,68 oranıyla Türkiye üçüncülüğünü elde ettik. 

ADIM ADIM ZİRVEYE 

Önceki merkezi sınavlarda  Türkiye 38’incisi olan Trabzon, 2015 yılında 23’üncülüğe, sonraki yıllarda Türkiye 7’nciliğine  kadar yükselmiştik. Dün yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı 2018 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) öğrencilerin performansı sonuçlarına göre Türkiye birinciliğini elde eden Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, tüm şehre, öğretmen, öğrenci ve velilere, Milli Eğitim camiasına adım adım zirveye çıkmanın haklı gururunu yaşamaktayız.  

İSTİKRAR ve EKİP ÇALIŞMASININ ÜRÜNÜ

LGS başarısı üzerine konuşan İl Müdürümüz Hızır AKTAŞ, "İstikrarlı, azimli yürümenin ve tüm paydaşlarla  ekip çalışmasının neticesini aldık. Trabzon´a yakışır bir sonuç. Bundan sonra bu derecenin bu başarının korunması için aynı gayreti göstererek disiplinle çalışacağız. Bu vesile ile Trabzon eğitimine katkı sunan tüm öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.