TRABZON İL MEM ARGE

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öncülüğünde hayata geçirilen 'Öğretmen Akademileri Trabzon'da faaliyetlerine başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öncülüğünde hayata geçirilen 'Öğretmen Akademileri Trabzon'da faaliyetlerine başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öncülüğünde hayata geçirilen 'Öğretmen Akademileri Trabzon'da faaliyetlerine başlıyor.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde Trabzon Öğretmen Akademisi'ni hayata geçiriyor.

Trabzon Öğretmen Akademisi' çalışmaları kapsamında, resmi ve özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve eğitim yöneticileri, alanında uzman isimlerle bir araya gelecek. Akademide edebiyat, müzik, sanat, sosyal bilimler, yönetici akademisi gibi birbirinden farklı başlıklar ele alınacak. Eğitimin tüm paydaşlarına hitap eden akademilerde,  aynı zamanda öğrenci ve velilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek veli akademisi çalışmaları da yer alıyor.

Öğretmenlik, mesleklerin atası,  bizim kültürümüzün de en kıymetlisidir. "Oku" emri ile başlayan," Bana Bir Kelime Öğretenin Bin Yıl Kölesi Olurum" ile pekişen, "Milletleri Kurtaranlar Yalnız ve Ancak Öğretmenlerdir "sözü ile anlam bulan, bir değerler bütünüdür. Vicdanlı ellerinde gelecek şekil bulsun diye, en kıymetlilerimizi onlara emanet ediyoruz. Ve inanıyoruz ki benimsedikleri meslek aşkı, bu hamura şekil verirken geçmişine sahip, bu gününe anlam kazandıran ve geleceğine azimle tutunan bir kuşak inşa edecektir.

Trabzon Öğretmen Akademisi sayesinde şehrimizdeki öğretmen, öğrenci, yönetici ve velilerimize yönelik kapsayıcı etkinlikler gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Tüm paydaşlarımız ile beraber şehrimizin tarihi ve modern mekânlarında alanında uzman eğitmenleri buluşturup daha bireysel ve kalıcı eğitimler gerçekleştirmek istiyoruz. Her daim kendini revize edecek ve sizden gelen dönütlere göre şekil alacak olan akademi; hırçın, yağmurlu, dalgalı bu şehrin; dingin, huzurlu, sebatlı öğretmenlerine hayırlı olsun.

* Bir  akademiye başvuru yapacak olan öğretmenlerimiz o akademi kapsamındaki eğitimlere devam etmek zorundadır.

* Bu dönem için Mart ,Nisan Mayıs ve Haziran ayları için planlamalar yapılmıştır.

* Devamsızlık işlemleri ,ilgili akademinin eğitim sayısının 1/5 oranında olacaktır.

* Akademinin eğitimlerini tamamlayan öğretmenlerimize tüm eğitimlerin sonunda katılım belgesi verilecektir.

* Bir öğretmen birden fazla eğitime başvuru yapabilir.

Akademiler ile ilgili detaylı bilgiler için https://trabzonarge.meb.gov.tr/  adresi ziyaret edilebilir. Edebiyat, Sosyal Bilimler ve Müzik Akademileri başvuruları  https://trabzon.meb.gov.tr/akademi/ adresi üzerinden yapılacaktır.

Öğretmen Akademileri Uygulama Klavuzu için tıklayınız.

AKADEMİ FAALİYET TAKVİMİ için tıklayınız.

Mart Ayı faaliyet takvimi için tıklayınız.

Nisan Ayı Faaliyet takvimi için tıklayınız 

Mayıs Ayı Faaliyet takvimi için tıklayınız.

21-02-202419-02-202419-02-202427-02-2024

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.