TRABZON İL MEM ARGE

MİSAFİR ÇOCUKLAR TRABZON'DA GÜVENDE

MİSAFİR ÇOCUKLAR TRABZON'DA GÜVENDE

     Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ilimizde okul çağında bulunan ve herhangi bir eğitim kurumuna devam etmeyen ve göç ile ülkemize/şehrimize gelen çocukların tespit edilmesi, tahsis edilen eğitim ortamlarında rehabilite edilmesi amacıyla bu projede bir araya geldi.

     Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu önderliğinde gerçekleşen protokol imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İl Göç İdaresi Müdürü ve Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler İl Müdürü katıldı.

      Proje sayesinde kurumların kapasitelerinin etkin kullanımı ve sokakta kalan/yer alan eğitim çağındaki bireylerin karşılaşabilecekleri ve/veya karışabilecekleri olumsuz durumların engellenmesi ve eğitim hayatına katılması amaçlanıyor.

     Projede Trabzon Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir sınırları içinde bulunan alanlarda okul çağında olup sokaklarda yer alan çocukların tespiti ve merkeze erişimini sağlayacak, eğitim merkezinin yiyecek ve içecek tadilat, tamirat ve eğitim malzeme ihtiyacını karşılayacaktır.

     Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim çalışmaları için fiziki mekânlar tahsis ederek eğitim çalışmalarında görev alabilecek uygun branşlarda öğretmen desteği sağlarken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzman insan desteği sağlayacak.

     Proje ile birlikte Trabzon'umuzda yaşayan ama okula gitmeyen yabancı öğrencilerin yaşam standartlarının yükseltilerek güvenli bir ortamda fırsat eşitliğinin sağlanması hedefleniyor

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.