TRABZON İL MEM ARGE

“Nesiller Konuşuyor” Projesi Kapsamında Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği Üyeleri Müdürümüz Hızır AKTAŞ’ı Ziyaret Ettiler.

“Nesiller Konuşuyor” Projesi Kapsamında Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği Üyeleri Müdürümüz Hızır AKTAŞ’ı Ziyaret Ettiler.

Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen toplantıda Şube Müdürü Mesut KAŞ ile Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği Üyeleri, proje çalışmaları hakkında Müdürümüz Hızır AKTAŞ’a bilgi sundular.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği, (KULDER) KTÜ’de okuyan Türk ve İslam ülkeleri öğrencileriyle liseli öğrencilerin buluşturulduğu yeni bir projeye başlamıştır.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği’nin (KULDER) protokol ortağı olduğu projede, KTÜ’de eğitim gören Türk ve İslam ülkeleri misafir öğrencileriyle liseli öğrenciler buluşturulmaktadır. Bu projenin, öğrencilerin İngilizce konuşma becerilerinin gelişmesine ve kültürler arası kaynaşmaya büyük katkı sağlaması beklenmektedir.

Proje, yabancı dil sınıfı ağırlıkta olmak üzere üç aylık bir pilot uygulanmayla dört lisede başlamıştır. Proje ile KTÜ’de eğitim gören misafir öğrencileri, ilimiz okullarında eğitim gören öğrencilerle buluşturmak ve bu buluşmalarda İngilizce ders müfredatı doğrultusunda yüz yüze günlük konuşma pratiği yaparak öğrencilerimizin İngilizce konuşma becerilerini geliştirme ve farklı kültürleri tanıma fırsatı yakalamaları hedeflenmektedir.


28-03-201828-03-2018

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.