TRABZON İL MEM ARGE

“Okullarda Orman Programı” Yomra ve Arsin ilçelerindeki 76 idareci ve öğretmene tanıtıldı.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen Okullarda Orman Programı kapsamında Trabzon Yomra Fen Lisesi’nde Yomra ve Arsin ilçelerindeki 76 idareci ve öğretmene program hakkında bilgi verildi.
“Okullarda Orman Programı” Yomra ve Arsin ilçelerindeki 76 idareci ve öğretmene tanıtıldı.

Okullarda Orman Programı, ilköğretim ve okulöncesi eğitim kurumlarında uygulanan, amacı orman eko-sistemi ile ilgili bilginin ormanın içinde, ormanlara inceleme gezileri düzenleyerek arttırılması ve deneyimlerin uluslararası düzeyde paylaşılması olan bir çevre eğitim programıdır.

Programın uluslararası koordinasyonu, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı/Foundation For Environmental Education-FEE) tarafından yürütülmekte, ülkemizdeki yürütücülüğünü ise Türkiye Çevre Vakfı (TÜRÇEV) yapmaktadır.

Okullar, eylem planlarını her yıl belirlenen tema çerçevesinde hazırlarlar. 2 yıl (3 Dönem) çalışılan tema sonunda okullar başarı gösterirlerse, Orman Bayrağı almaya hak kazanırlar.

Program hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyeneler http://www.turcev.org.tr adresinden faydalanabilirler.

27-12-201727-12-201727-12-2017

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.