TRABZON İL MEM ARGE

ÖZEL ÖĞRENCİLERİN EĞİTİME ENTEGRASYONU İÇİN: ERGOTERAPİ YÖNTEMİ

Proje Adı:

 

ÖZEL ÖĞRENCİLERİN EĞİTİME ENTEGRASYONU

İÇİN: ERGOTERAPİ YÖNTEMİ

Proje No:

2020-1-TR01-KA101-081996

Program:

Erasmus+, KA101 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği

Uygulama Süresi:

 

31/12/2020 - 30/12/2021

 

12 Ay

Proje Bütçesi:

36.880,00 Avro

Hedef Gruplar:

                                    Okul Eğitimi

Amaç :

Proje ile okullardaki öğretmenlerin; kendi etnik kültürü ve diğer kültürlerle etkileşim kurabilmelerini sağlayacak beceri, tutum ve bilgiyi edindirmeleri,temel okuma, yazma ve hesaplama becerilerini kazanmada yardımcı olmaları,kültürlerarası etkileşimi ve kültürlerarası bakış açısını kazandırmaları,önyargıları kırarak farklı kültür, ırk, etnik köken ya da dinlere karşı daha olumlu bir tutum geliştirmeye yardımcı olmaları hedeflenmiştir.

Öğretmenlerimiz kurslar ve işbaşı eğitimlerle;öğretmenlerimizin,öğrencilerin akademik, psikolojik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaları konusunda Avrupa'da çok kültürlülük kapsamında eğitim almalarını sağlayarak ders materyallerini,ders planlarını,öğretim stratejilerini, öğrenme ortamını,eğitsel hedefleri kapsayıcılık anlayışına göre düzenlemelerini,Kapsayıcı eğitim yöntem ve teknikleri uygulama konusunda becerilerini ve yeterliliklerini arttırmalarını,Öğrenciler arasında kültürlerarası köprüyü kurabilmelerini ve birbirini anlayan,birbirine değer veren bireyler yetiştirmelerini amaçlamaktayız.

Ortak Kurumlar

  • Ortahisar Bedri Rahmi Eyüboğlu İlkokulu
  • Akçaabat Yıldızlı TOKİ Ortaokulu
  • Düzköy Nazım Kayhan MTAL

Proje Koordinatörü:

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ArGe Birimi İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / 04622234466 (KODLAMA)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.