TRABZON İL MEM ARGE

QUALIFIED BASIC SKILLS TRAINING (QUBAST) NİTELİKLİ TEMEL BECERİLER EĞİTİMİ

Proje Adı:

 

QUALIFIED BASIC SKILLS TRAINING (QUBAST)

NİTELİKLİ TEMEL BECERİLER EĞİTİMİ

Proje No:

2020-1-NO01-KA204-076460

Program:

Erasmus+, KA204 Stratejik Ortaklıklar Projesi

Uygulama Süresi:

 

01.10.2020 - 30.09.2022

24 Ay

Proje Bütçesi:

186.600 Avro (Toplam)

19.660 Avro (Trabzon-MEM)

Hedef Gruplar:

                                   Yetişkin Eğitimi

Amaç :

Projemizle;

1.Somut beceriler için güncellenmiş bir müfredat oluşturma: Okuryazarlık, Sayısal Beceriler, Medya Okuryazarlığı, Dijital Beceriler, Sözlü İletişim Becerisi, Eleştirel Düşünme Becerisi gibi somut beceriler için gerçek ihtiyaçları karşılayan uygun içerikle güncellenmiş bir müfredat oluşturulacaktır.

2.Değerlendirme araçları oluşturma: Bu projede geliştirilen temel beceri eğitimi kapsamında eğitimcileri sertifikalandırmak için değerlendirme araçları oluşturulacaktır.

3.Eğitmenler için sertifika kriterleri oluşturma: Yaşam boyu eğitim merkezlerinin personelini geliştirilen materyali kullanma konusunda sertifikalandırması için eğitmenler yönelik sertifikasyon kriterleri oluşturulacaktır.

4.Güçlü bir metodoloji paketi oluşturma: Temel becerilere sahip öğretmenleri ve eğitmenleri desteklemek için öğrenim modülleri, araçlar ve yönergeler içeren güçlü bir metodoloji paketi oluşturulacaktır.

Ortak Kurumlar

?     Norveç-Prios (Proje Koordinatörü)

?     Norveç-Fønix

?     Finlandiya-Olemisen

?     Romanya-Asociata Edulifelong

?     Yunanistan-Innovation Frontiers

?     Bulgaristan-ValueMe

Proje Koordinatörü:

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ArGe Birimi İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / 04622234466 (KODLAMA)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.