TRABZON İL MEM ARGE

"Eğitimde Yenilikçi Öğretim Yöntemleri; Proje Tabanlı Öğrenme ve Ters Yüz Edilmiş Sınıflar" Projemizin Barselona Hareketliliği Gerçekleştirildi.

"Eğitimde Yenilikçi Öğretim Yöntemleri; Proje Tabanlı Öğrenme ve Ters Yüz Edilmiş Sınıflar" Projemizin Barselona Hareketliliği Gerçekleştirildi.

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu Erasmus+ KA1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Projesi kapsamında  “Eğitimde Yenilikçi Öğretim Yöntemleri; Proje Tabanlı Öğrenme ve Ters Yüz Edilmiş Sınıflar” konulu kursa Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesinden 4 öğretmen, Tevfik Serdar Anadolu Lisesinden 4 öğretmen ve Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesinden 2 öğretmen olmak üzere toplamda 10 öğretmen 6-10 Mart 2017 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona kentinde "Motivated Learning For Everyone" kurumunda katılmıştır.

      5 gün süren eğitimde, öğretmenler Barselona’daki okulları gözlemleme, eğitim sistemlerini inceleme ve eğitimde teknolojinin kullanımı hakkında bilgi edinme fırsatı yakalamışlardır. Türkiye’ye döndüklerinde bu eğitimi alan öğretmenler sınıflarında Fatih projesi kapsamında teknolojiyi kullanarak dersleri daha eğlenceli hale getirdiklerini ve öğrencilerden gelen dönütlerin olumlu yönde olduğunu belirtmişlerdir. Bu uygulamaları okullarındaki diğer öğretmen arkadaşlarıyla da paylaşıp eğitimde teknolojinin kullanımını yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirtmişlerdir. 5 günlük bu eğitimin sonunda katılımcılar sertifikalarını başarıyla almayı hak kazanmışlardır.14-04-201714-04-2017

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.