TRABZON İL MEM ARGE

ŞAMPİYON ŞEHRİN ÇOCUKLARINDAN TEKNOFEST'TE BÜYÜK BAŞARI

ŞAMPİYON ŞEHRİN ÇOCUKLARINDAN TEKNOFEST'TE BÜYÜK BAŞARI

Dünya'nın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST'in Samsun ayağı büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen festival, zengin bir kalabalıkla geleceğin bilim insanlarını alkışladı.

TRABZON İKİ BİRİNCİLİKLE SAHNEDEYDİ

Teknofest Finalleri'nin Eğitim Teknolojileri alanında Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi, Rüzgâr Tüneli Projesi ile Türkiye Birincisi oldu.

Çağrı Kılıç, Osman Bedirhan Hakyemez, Halise Kurt adlı öğrenciler, danışman öğretmenleri Lütfi Kurt ile birlikte ödüllerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan aldılar.

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri'nde Sürmene Türk Telekom MTAL de "Bor Oksit Bileşiğinden Tasarladıkları İnovatif Lamba" ile Türkiye 1.si oldu.

Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, çocuklarımızın ülke çapında kazandıkları bu anlamlı başarılar bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir, dedi. Danışman öğretmenlerini ve öğrencileri kutlayan Müdürümüz Fettahoğlu, öğrencilerimizin üretimleri için sahayı donatma sorumluluğumuz, onların başarılarıyla her gün daha da artmaktadır. Geleceğin bilim insanlarını alkışlamaktan ve her türlü destekle onların yanında olmaktan gurur duyuyoruz diyerek tüm öğrenci, veli ve meslektaşlarının bu başarıda pay sahibi olduğunu belirtti


05-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-2022

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.