TRABZON İL MEM ARGE

(Son Prova) Deneme Sınavı Sizleri Bekliyor.

(Son Prova) Deneme Sınavı Sizleri Bekliyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi ile yaptığımız “Üniversiteye Yolculuk” projesi kapsamında aynı zamanda Türkiye genelinde uygulanacak olan sınav, ilimizde KTÜ Rektörlüğü ile imzalanan protokol gereğince Kanuni(Merkez) Kampüsünde 14 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 10.00´da yapılacaktır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan sınav şu an 12. sınıfta okuyan 9800 örgün eğitim öğrencimizi kapsamaktadır.

Öğrencilerimizin sınava katılabilmek için okullarından temin edecekleri muvaffakatnameleri ailelerine onaylatarak okul yönetimine teslim etmeleri yeterlidir. Sınav için herhangi bir ücret ödemeyecek olan öğrencilerimiz, ülke ve il genelindeki katılımcılar arasındaki durumlarını görerek 15.03.2015 tarihinde uygulanacak olan YGS’den önce eksiklerini düzeltme şansı yakalayacaklardır.

YGS Deneme Sınavındaki uygulamalar gerçek sınav formatında olacağından öğrencilerimizin sınav günü, kimlikleri ve okullarından aldıkları sınav giriş belgeleri ile sınav merkezine gelmeleri gerekmektedir.

Sonuçlar müdürlüğümüz web sayfasından duyurulacaktır. Öğrenci ve okul bazlı sonuçlar okullara gönderilecektir. Dereceye giren öğrencilerimiz düzenlenecek bir törenle ödüllendirilecektir. YGS öncesi ‘SON PROVA’ olacak olan sınavımızda ve 15.03.2015 YGS’de tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü 

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.