TRABZON İL MEM ARGE

SUYA YAZANLAR PROJEMİZİN TANITIMI VE AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

SUYA YAZANLAR PROJEMİZİN TANITIMI VE AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Müdürlüğümüzce "Aklında durana kadar, yaz kitap olsun" sloganıyla hayata geçirilen "Suya Yazanlar Projesi"nin açılışı gerçekleştirildi. Açılış programına İl Millî Eğitim Müdürümüzün yanı sıra Akçaabat Kaymakamı, Akçaabat Belediye Başkanı, Akçaabat İlçe Millî Eğitim Müdürü ve Müdür Yardımları da katıldı. 

Akçaabat İlçe Halk Kütüphanesi'nde öğrencilerimizle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun; öğrencilerimizle çalışmaları hakkında sohbet etti.

Müdürümüz Hasan Uygun, proje hakkında katılımcılara bilgi vererek okumanın ve yazmanın önemine değindi. Uygun, projenin yeni bir heyecan ve yeni bir eksen oluşturarak yeniden yazmanın, çizmenin, kurgulamanın, anlamanın ve anlamlaştırmanın önemini ortaya çıkaracağını belirterek "Proje ile Trabzon genelinde öğrencilerin okuma ve yazma becerilerinin geliştirilmesi ve kitaba olan tutkunluklarını artırılmasına hedeflenmektedir." dedi.

Proje hakkında görüşlerini bildiren Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez ise Akçaabat Kütüphanesi'nde düzenlenen açılış töreninde, medeni toplumların yazarak ve kendi düşüncelerini ifade ederek geliştiğini söyledi.

Öğrencilere; yazarlık ile ilgili bilgilerin öğretileceği, yazma pratiklerinin yapılacağı, öykü, roman, anı, deneme, oyun, senaryo ve çocuk kitabı gibi eserlerin yazabilmesi için gerekli çalışmaların gerçekleştirildiği projeye, il genelinde eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katılım sağladı.

Öğrencilerin kendisini tanıması, millî ve manevi değerlerini kendi dünyalarında yaşaması, yaşatması ve gelecek nesillere taşıması amaçlanan proje kapsamında mayıs ayına kadar oluşturulacak etkinlikler kitap olarak basılacak.

Etkinliklere katılan 10 yaşındaki Sevde Betül Buyuk, yazı yazmayı karşı ilgisinin olduğunu ifade ederek, "Kuşlar, çiçekler, böceklerle ilgili şeyleri yazmayı seviyorum, Peygamber Efendimizin hayatıyla ilgili şeyler düşünüyorum aklımdan ve bunları da kendi cümlelerimle yazmayı seviyorum." diye konuştu.

16 yaşındaki lise öğrencisi Hayrunnisa Baysal da projenin öğrenciler için çok büyük olduğunu dile getirerek, yazarlık yolunda ilerlemek isteyenler için projenin faydalı olduğunu söyledi.

Proje kapsamında her ay farklı bir ilçe ve okulda çeşitli etkinlikler düzenlenerek öğretmenler, emekli öğretmenler ve yazarlar; öğrencilere eserleri konusunda yardımcı olacaklar.

17-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-2023

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.