TRABZON İL MEM ARGE

TEKNOFEST BİRİNCİLERİNE TEBRİKLER SÜRÜYOR.

TEKNOFEST BİRİNCİLERİNE TEBRİKLER SÜRÜYOR.

TEKNOFEST 2019 'da  Uluslararası Savaşan İHA Döner Kanatlı Yarışmasında 1. olan  "TAYFA" takımımız ve Uçan Araba Tasarım Yarışmasında 1. olan HAVALİ BİLYALİ takımlarımıza tebrikler devam ediyorum. Takımlarımız Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat ZORLUOĞLU tarafından davet edildi. 

Bu organizasyon kapsamında düzenlenen yarışmalarda ilimizden Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi ve  Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Kodlama Merkezi öğrencileri hazırladıkları projeler ile önemli dereceler alarak ödüle layık bulundular.

Davete İl Milli Eğitim Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut KAŞ, Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Abdulvahap ALTIN ve TEKNOFEST 2019'a damga vurarak 2 tane 1. lik ödülünü Trabzon'umuza getiren TAYFA ve HAVALİ BİLYALİ takımlarımız katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ; "Eğitim konusunda yaptığımız yatırımlar meyvesini vermeye başladı. Bir çok alanda ortaklığımız olan Büyükşehir Belediyesi'de bizleri eğitim yatırımlarımızda, çalışmalarımızda destekçimiz oldu. Bundan sonrada bu çalışmalarımızı sürdürerek Trabzon'a değer katmaya devam edeceğiz." dedi.

Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat ZORLUOĞLU, " TEKNOFEST 2019' da aldığımız başarı tüm halkımızı çok mutlu etmiştir. Bu başarılar yıllardır yapılan çalışmaların neticesidir. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. Ardından Başkan Zorluoğlu öğrencilerimize formalarını hediye etti.

27-09-201927-09-201927-09-201927-09-2019

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.