TRABZON İL MEM ARGE

TRABZON’DA TÜBİTAK BİLİM FUARLARINA KATILIMDA BÜYÜK ARTIŞ…

 TRABZON’DA TÜBİTAK BİLİM FUARLARINA KATILIMDA BÜYÜK ARTIŞ…

TÜBİTAK, ortaokul ve liselerde okuyan öğrencilere yönelik kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilmek, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilmek, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturabilmek amacıyla 4006 bilim fuarları düzenliyor. Bu fuarlarda öğrencilere üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşmanın coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşatmayı amaçlıyor.

PROJELERDE % 70 ARTIŞ OLDU

Bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak son yıllarda ciddi artış yapan Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK bilim fuarlarına geçtiğimiz yıl 59 okulla katılırken, bu yıl yaklaşık %70 artışla 97 okulla fuarlara katılacak. Nisan-Haziran 2018 tarihlerinde sergilenecek bilim fuarları Trabzon’un tüm ilçelerinde yapılacak. Hayrat, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçeleri ise bu yıl ilk defa bilim fuarlarına ev sahipliği yapacak.

PROJELERLE OKULLAR 485.000 TL ALACAK

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına katılan okullara bilim fuarını yapması için 5.000TL destek veriyor. Okullara teşvik amaçlı verilen destek sayesinde Trabzon’daki katılımcı okullarımız bu yıl toplam 485.000 TL katkı alacak.

Ülkemizde düzenlenen ve öğrencilerimizin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlayan TÜBİTAK fuarlarına Trabzon’umuzun gözle görünür bir artışla katılacak olması bölgemiz adına sevindirici olmakla birlikte bilim adına da büyük bir kazanım olacaktır. Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü başarısını her geçen yıl artırarak öğrenci ve öğretmenlerin niteliğini artırmaya yönelik farklı projelerle yola devam ediyor.

TÜBİTAK Bilim Fuarlarına katılan bütün okullarımızı tebrik ediyoruz.

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI YAPACAK OKULLARIN  LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ. 

 İLÇELERİN YILLARA GÖRE KATILIM DURUMUNU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.