TRABZON İL MEM ARGE

TRABZON’DA YKS STRESİ VE SINAV KAYGISINA SON!

 Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Aydın Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında “Sınav Kaygısı ve Motivasyon” seminerleri gerçekleştirildi.
TRABZON’DA YKS STRESİ VE SINAV KAYGISINA SON!

      Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ortaöğretim son sınıfta okuyan öğrencilere yaklaşan YKS öncesinde öğrencilerimizde oluşabilecek sınav stresi ve kaygıyı önlemek amacıyla Kişisel Gelişim Uzmanı Polat DOĞRU tarafından “Sınav Kaygısı ve Motivasyon Semineri verildi.

      Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde gerçekleşen programda Kişisel Gelişim Uzmanı Polat DOĞRU: “ Memur çocuğuyum ve Türkiye’nin birçok yerinde yaşama fırsatı buldum. Öğretmen çocuğu olmam dolayısıyla ders çalışma noktasında ailemden çok baskı gördüm. Ortaokul ve Lise yıllarımda çok fazla ders çalıştım. Herkes Tıp Fakültesi kazanmamı beklerken Matematik öğretmenimin tavsiyesiyle kendimi İTÜ Gemi İnşaat Mühendisliğinde buldum. Fakat uygulama için gittiğimiz ilk tersanede hayatımın geri kalanını burada geçiremeyeceğimi anladım ve devamında kendimi Psikoloji ve Sosyoloji kitaplarının içinde buldum. Okulöncesi bir kurumda seminerler verirken keşfedildim ve farklı kurumlarla çalıştım. 2001 yılında Doğan CÜCELOĞLU ile tanışarak TV programları yapmaya ve kitap yazmaya başladım .” dedi. Lisede okuyan gençlere “Ben kimim , Kim olmak istiyorum?” sorularına mutlaka cevap bulmaları gerektiğini tavsiye eden Polat DOĞRU, öğrencilerden öncelikle kendilerine hedef belirlemelerini ; çünkü zamanla ilgili bedellerin daha sonradan ödenemediğini belirterek gönüllerinde yatan aslanı (bölümü) şimdiden bulmaları gerektiğini belirtti. Öğrencilere Mehmet Nazif ZORLU ve Semih SAYGINER gibi ünlülerin hayatlarından kesitler paylaşan Doğru, sınav kaygısının tek çözümünün de çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak olduğunu ilave etti.

      300’e yakın öğrencinin katılımıyla gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürü Mesut KAŞ, İstanbul Aydın Üniversitesi Doğu Karadeniz Bölge Temsilcisi Selim Emre AR, okul müdürleri ve sorumlu öğretmenler katıldı. Sınav Kaygısı ve Motivasyon semineri öğrenci ve öğretmenlerimizin Kişisel Gelişim Uzmanı Polat DOĞRU ile fotoğraf çekilmesiyle sona erdi. 


 

09-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-2018

09-01-2018

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.