TRABZON İL MEM ARGE

TRABZON'DAN EĞİTİME YENİ DESTEK

TRABZON'DAN EĞİTİME YENİ DESTEK

      Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü ile Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetimi arasında hazırlanan ?Ortaöğretimden Yükseköğretime Giderken? protokolü Valimiz İsmail USTAOĞLU önderliğinde Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ ve Teknokent Yönetim kurulu başkanı Prof.Dr. İsmail Hakkı ALTAŞ, Teknokent yönetim kurulu Üyesi Fehmi ŞİŞMANOĞLU, Teknokent müdürü Ömer KURNAZ ve Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mesut KAŞ'ın katılımıyla imzalandı. Proje ile öğrencilerimizin özgüvenlerini geliştirebilmeleri hedeflenmekte.

      Proje sayesinde öğrencilerin toplum içinde veya topluluk önünde kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme olgunluğunu kazanmaları, teknik ve mesleki becerilerini arttırabilmeleri amaçlanıyor. Ayrıca mesleki seçimleri noktasında kendi farkındalıklarını uyandırabilmeleri, üniversite ve bölüm seçiminde geniş bir perspektife sahip olmaları sağlanacak.

      Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda lise seviyesindeki öğrencilere yönelik gerçekleştirilecek farkındalık seminerleri ile teknik ve mesleki eğitimlere katılacak öğrencilerin eğitimi ve bu sürecin planlanarak öğrencilerin araştırmalara dayalı düşüncelerini iş ve mesleki hayatlarına farkındalık oluşturarak aktarabilmeleri hedefleniyor.

      Seminerler ve eğitimler her iki tarafın görevlendireceği uzman personeller marifetiyle gerçekleştirilecek. Bu eğitim ve seminerler neticesinde belirlenecek öğrenci ve projelerin sanayici ve iş adamlarımız tarafından desteklenmesi için gerekli çalışmalar hayata geçirilecektir..

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.