TRABZON İL MEM ARGE

TRABZONLU ÖĞRENCİLER İLAÇLARI ÖĞRENİYOR

TRABZONLU ÖĞRENCİLER İLAÇLARI ÖĞRENİYOR

      Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karadeniz Teknik Üniversitesi İLAFAR (İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi ) arasında gerçekleştirilen iş birliği protokolü ?ilacı keşfet ve akılcı kullan? sloganı ile Valimiz İsmail USTAOĞLU önderliğinde Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Süleyman BAYKAL, İLAFAR Merkezi Müdürü Prof. Dr. Sena Sezen, KTÜ öğretim üyesi Ali Haydar Doğu, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mesut KAŞ'ın katılımıyla imzalandı. Proje ile ortaöğretim öğrencilerinin ilaç konusunda araştırma kapasitesi ve meraklarının geliştirilmesi hedeflenmekte.

      Ayrıca proje ile akılcı ilaç kullanımı konusunda öğrenciler ve ailelerinin bilinçlendirilerek farkındalıklarının artırılması faaliyetlerinde bulunulacaktır. Karadeniz Teknik Üniversitesi İLAFAR tarafından ilaca ait her tür eğitim, bilinçlendirme toplantıları, İLAFAR laboratuvar ziyaretleri ve benzeri bilimsel etkinlikler ortaöğretim okullarında gerçekleştirilecektir

      Eğitimler sayesinde kurumların kurumsal kapasitelerini iş birliği ile etkin kullanımı ve ortaöğretimde yer alan eğitim çağındaki bireylerin ilaç kullanımı konusunda bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.