TRABZON İL MEM ARGE

TÜBİTAK 4004 BAŞARIMIZ

TÜBİTAK 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları programında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına başvurduğumuz Dünyamızın Kara Kutusu Kutuplar, Bilimle Aydınlanıyor! adlı projemiz kabul edildi.
TÜBİTAK 4004 BAŞARIMIZ

 Proje bütçemiz 90.723,81 TL.

Projenin hedef kitlesini, Türkiye genelinde 81 ilde bulunan liselerde görev yapmakta olan öğretmenler oluşturmaktadır.  Kadın ve erkek öğretmen sayısı dengeli olacak şekilde 14'ü kadın 14'ü erkek, toplamda 28 kişilik bir grubun etkinliklere katılması planlanmıştır. Proje etkinliklerimiz Düzköy Gençlik ve Doğa Kampında yapılacaktır. Trabzon dışında yapılacak bilimsel gezi etkinliklerimiz ise Gebze ve İstanbul 'da tüm katılımcılar ile birlikte gerçekleşecektir. Etkinliklerimizle katılımcılarda kutup araştırmaları hakkında farkındalık oluşturması ve gündelik hayatımızda alınabilecek önlemsel uygulamaları öğrenmeleri; ekolojik ve su okuryazarlık seviyelerinin geliştirilmesi; doğada ve denizde yaşam becerilerinin artırılması; kutup araştırmalarında kullanılan teknolojileri tanıyarak proje hazırlama süreci becerilerine katkı sağlanması gibi önemli çıktılara ulaşmak hedeflenmektedir.

Proje ekibinde Antarktika Bilim seferlerine katılmış ve TÜBİTAK Kutup Araştırmaları Enstitüsünde görev yapmakta olan uzman ve akademisyenler bulunmaktadır.


06-07-2022

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.