TRABZON İL MEM ARGE

TÜBİTAK 4005 BAŞARIMIZ

TÜBİTAK 4005 - Yenilikçi Eğitim Uygulamaları programında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına başvurduğumuz Göçmen Çocukların Sosyal Uyumuna Yönelik Kapsayıcı Eğitim Uygulamalarının Etkisini Artırmak İçin Ergoterapi Yöntemi adlı projemiz kabul edildi.
TÜBİTAK 4005 BAŞARIMIZ

 Proje bütçemiz 103.868,70TL.

Bu proje ile yenilikçi ve alternatif bir yöntem olan Ergoterapi yöntemini kullanarak göçmen çocukların sosyal uyumunun artırılmasına destek olmak için öğretmen yeterliklerinin artırılması amaçlanmıştır. Bu gerekçe ile projenin hedef kitlesini ilkokul öğretmenleri oluşturmaktadır.  Hedef kitle, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ilkokullarda görev yapan 60 öğretmendir. Proje katılımcı sayısı belirlenirken projedeki uygulamalı eğitimlerin kazanımları temel alınmıştır. Proje etkinliklerimiz Düzköy Gençlik ve Doğa Kampında yapılacaktır.

Proje ekibinde Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi bölümü ve Trabzon Üniversitesinde görev yapmakta olan uzman ve akademisyenler bulunmaktadır.

06-07-2022

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.