TRABZON İL MEM ARGE

TÜBİTAK 49. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA TRABZON BÖLGEDE 1. OLDU

TÜBİTAK 49. LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA TRABZON BÖLGEDE 1. OLDU

      Öğrencilerin sosyal ve eğitim hayatında karşılaştıkları ve duydukları problemler veya sıkıntılar üzerinden; genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, soru sormaya, merak etmeye teşvik etmek suretiyle, yaşanılan problem ve sıkıntılara çözüm aramaya yönlendirmek amacıyla gerçekleştirilen 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü kabul edilen 100 projenin 31’ine sahip olarak bölge birinciliğine sahip oldu.

 Bölge İlleri ve Proje Dağılımı

TRABZON 31 PROJE

ERZURUM 28 PROJE

ERZİNCAN 25 PROJE

RİZE 8 PROJE

GÜMÜŞHANE 2 PROJE

IĞDIR 2 PROJE

ARTVİN 1 PROJE

KARS 1 PROJE 


      Geçen yıl düzenlenen 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına 24 proje ile katılan Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü,i bu yıl düzenlenen 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında %30 artış sağlayarak 31 proje ile bölgenin en çok proje geçiren şehri oldu. Okullarımız, 12-15 Mart tarihleri arasında Erzurum Bölge sergisinde 11 alandaki projelerini sunarak Ankara Sergisine katılmak için yarışacaklar.

 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

      12-15 Mart tarihleri arasında Müdürlüğümüze bağlı okullar Erzurum Bölge sergisinde 11 alandaki projelerini sunarak Ankara sergisine katılmak için yarışacak olan 16 okulumuz İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge binasında yapılan bilgilendirme toplantısına katıldılar. Toplantıda Strateji Geliştirme Şube Müdürü Mesut KAŞ, projesi kabul edilen okullarımızı tebrik etti. Ardından yıllara göre katılım istatistiklerinden bahsederek, yarışmada afiş, sunum ve stantlarda nelere dikkat edilmesi konusunda okul temsilcilerine bilgi verdi.

      Müdürlüğümüz, yarışmada başarı gösteren 6 ilçede bulunan 16 lisedeki 26 danışman öğretmen ve 52 öğrencinin Erzuruma kafile olarak birlikte gitmeleri için konaklamaları ve ulaşımları konusunda gerekli çalışmalara başladı.

 02-03-201802-03-2018

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.