TRABZON İL MEM ARGE

Uçan Raketler Okullarımızda

Uçan Raketler Okullarımızda

     Türkiye'de masa tenisinin yaygınlaştırılması amacıyla Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ile bilişim şirketi Hitit Bilgisayar tarafından yürütülen "Uçan Raketler" projesi kapsamında Sayın Valimiz İsmail USTAOĞLU'nun katılımıyla düzenlenen törende ilimiz  genelinde 77 okula masa tenisi masası, 770 tane raket, 7700 tane masa tenisi topu dağıtımı sağlandı.          

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Kaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Trabzon il protokolü üyeleri, Hitit Bilgisayar Genel Müdür Yardımcısı Sezer Özmutlu, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu'ndan Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Savas Ertufan, proje paydaşları ve proje okullarından öğretmen ve öğrencilerin katıldığı etkinlik büyük ilgi gördü.        

Valimiz İsmail USTAOĞLU törende yaptığı konuşmada  "Başarıya giden yolda eğitim kadar kültürel ve spor etkinlikleri de çok önemli. Yerli bir firma olan Hitit'in topluma, gençlerimize ve çocuklarımıza böyle bir projeyle katkı sunması mutluluk verici. Sporun her dalının tutkuyla kucaklandığı ilimizde, bu güzel projenin de çok faydalı olacağına inanıyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. Törende öğrencilerle masa tenisi oynayan Valimiz İsmail USTAOĞLU öğrencilerle keyifli anlar yaşadı.         

Hitit Bilgisayar Genel Müdür Yardımcısı Sezer Özmutlu törende yaptığı konuşmada "25 senedir yurt dışına havayolu yazılımı ihraç eden Türkiye'nin ilk bilişim firması olarak katma değer üretirken, diğer taraftan da toplumun gelişmesi için sorumluluklarımızı yerine getirmeye büyük önem veriyoruz. Firma olarak toplumsal sorumluluğumuz gereği önceliği çocuklarımıza ve gençlerimize verdik ve onları spor ile bir araya getirmek istedik. Uçan Raketler projemiz ile şu ana kadar Çorum ve Isparta'da 20.000'e yakın çocuğumuzu masa tenisi ile buluşturduk. İlk adımını 2018 yılında attığımız "Uçan Raketler" ile şimdi de Trabzon'dayız. Bugün birlikte ortak bir umut ve sevinçle başlattığımız proje ile Trabzon'da 77 okuldan 10.000 civarında çocuğumuza ulaşmayı hedefliyoruz. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ile yaptığımız bu güzel iş birliği ile projenin daha uzun yıllar hem yurt içi hem de yurt dışında süreceğine yürekten inanıyoruz." dedi.        

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu'ndan Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Savas Ertufan;"Yaşam boyu yapılabilen ender sporlardan olan masa tenisinin insan sağlığına ciddi faydaları vardır. Federasyon olarak masa tenisinin okullara ve tabana yayılmasına büyük önem veriyoruz. Bu şekilde mutlu toplumlar, sağlıklı nesiller ve elit sporcular yetişeceğine inanıyoruz. Uçan Raketler projesi ile masa tenisi oynama imkânı olmayan binlerce öğrenciye bu fırsat yaratılmaktadır. Bu güzel projenin yurt içi ve yurt dışında sürdürülmesi için üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. TMTF olarak bu güzel projenin sahibi Hitit Bilgisayar Hizmetleri'ne ve Trabzon İl Milli Eğitim ve Spor Müdürlerine destekleri ve uyumlu çalışmalarından ötürü teşekkür ediyoruz." ifadelerinde bulundu.      

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu iş birliğiyle gerçekleştirilen projeyle çocukların, küçük yaşlardan itibaren masa tenisi sporu ile buluşturulması, bu sayede sağlıklı yaşam ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazanmaları amaçlanmaktadır.          

Proje kapsamında 77 öğretmenimize 1. Kademe Antrenörlük Kursu verilmeye başlandı. Eğitimi tamamlayarak sertifikalarını alacak öğretmenler, masa tenisi eğitiminin okullarda yaygınlaşmasını sağlayacak.

24-10-201924-10-201924-10-201924-10-201924-10-201924-10-201924-10-2019

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.