TRABZON İL MEM ARGE

Valimiz İsmail Ustaoğlu Geleceğin Bilim Adamlarını Makamında Kabul Etti.

Valimiz İsmail Ustaoğlu Geleceğin Bilim Adamlarını Makamında Kabul Etti.
Valimiz İsmail Ustaoğlu Geleceğin Bilim Adamlarını Makamında Kabul Etti.

TEKNOFEST 2019 'da  Uluslararası Savaşan İHA Döner Kanatlı Yarışmasında "TAYFA" takımımız ve Uçan Araba Tasarım Yarışmasında HAVALİ BİLYALİ takımımız  Türkiye 1.'si oldular.  

Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi öğrenci ve öğretmenleri ile Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Beceri Merkezi  öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan ekipleri  Valimiz İsmail USTAOĞLU  makamında ağırladı.

Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezinden TAYFA Takımı danışman öğretmeni Lütfü KURT, "Çok emek harcadık.  Üzerinde uzun uğraşlar sergiledik ve başardık.   Başarımızda çok emekleri bulunan başta Kurum Müdürümüz Abdulvahap ALTIN'a ve bize danışmanlık yapan çok değerli akademisyenlerimize teşekkür ediyorum. 4 yıllık bir çalışmayı böyle güzel bir şekilde neticelendirmek ten gururluyuz. Projemizi daha da geliştirerek yurt dışındaki yarışmalara katılmak ve adımızı oralarda da duyurmak istiyoruz. " dedi.

Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Beceri Merkezinden HAVALİ BİLYALİ Takımı danışman öğretmeni Adem BAYRAKTAR, " 3 yıldır Kodlama merkezinde öğrencilerimizle birlikteyiz. TEKNOFEST yarışmasıda 2 yıldır düzenlenmektedir. Bizde geçen yıl bu kategoride yarışma kararı aldık ve çalışmalarımıza başladık. 10.000 proje arasıdan önce ilk 10'a kalmayı başardık ve ardından da yaptığımız işi güzel anlatarak 1.'lik ödülünü aldık. Temennimiz maddi destek bularak prototipini üretmek patent çalışmalarıyla ülkemize katma değer üreden yüksek teknolojiyi kazandırmaktır." dedi.

Ödülünü Vali Ustaoğlu'ndan alan Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Beceri Merkezi öğrencisi Emine ŞAHİN TEKNOFEST2019'dan kazandıkları ödülü projenin geliştirilmesi ve tanıtılması amacıyla Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğüne vereceklerini belirtti. Nuri Kerem KORKMAZ bu projenin yapımında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrenci arkadaşlarına teşekkür ederek Kodlama Merkezinin malzeme ihtiyacının karşılanması için maddi ve manevi desteğe ihtiyaç duyduklarını, desteklenmeleri halinde çok daha büyük başarılara imza atabileceklerini söyledi.

Başarıda Süreklilik Esastır.

Törende öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler veren Vali Ustaoğlu, "Başarılarınızdan ötürü sizleri tebrik ediyorum. Düzenli ve disiplinli çalışmanın karşılığında başarı kaçınılmazdır. Trabzon ilkleri başarmış bir şehirdir. Her zaman da ön sıralarda yer almıştır. Başarılı olmak güzeldir, ancak bu başarıyı sürekli hale getirmek, daha da güzeldir. TAYFA Takımı gerçekten harika bir iş başardılar. Uluslararası bir yarışmada, rekabetin bu kadar yüksek olduğu bir alanda kazandıkları bu ödül takdire şayandır. Bunun yanında günümüzde araç teknolojileri hızla değişmektedirler. Ülkemiz bu günlerde kendi aracını yapmaktadır. Ama ATATÜRK'ün dediği gibi gelecek göklerdedir. Uçan araba bundan 10 yıl önce blr rüyaydı. Kişisel olarak ta Uçan Araba benim çocukluk hayalimdi ve şu anda bunun gerçek olduğunu görüyor çocukluk hayalimi elimde tutuyorum. Öğrencilerimizi, onları yetiştiren öğretmenlerimizi bize yaşattıkları bu gururdan ötürü tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.  Bu başarıda emeği geçen milli eğitim camiamızın tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

24-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-2019

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.