TRABZON İL MEM ARGE

YGS ÖNCESİ SON PROVA TRABZON’DA YAPILIYOR

YGS ÖNCESİ SON PROVA TRABZON’DA YAPILIYOR

YGS ÖNCESİ SON PROVA TRABZON’DA YAPILIYOR

Trabzon’da eğitim gören öğrenciler 26 Şubat 2017 Pazar günü YGS’nin birebir aynısının planlandığı YGS SON PROVA’ya giriyor.

Trabzon Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 4 senedir yürütülen ‘Üniversiteye Yolculuk’ projesinin ikinci basamağı olan sınav ayağının ilki 12 Şubat 2017 Pazar günü KTÜ merkez salonları ve Fatih Eğitim Fakültesi salonlarında gerçekleşmiş ve büyük ses getirmişti. Yerel ve ulusal basında tüm kamu kurum ve kuruluşların dikkatini çekmeyi başaran bu çalışma; “YGS SON PROVA” ile ikinci ayağına hazırlanıyor.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Aydın Üniversitesi  işbirliği ile 26 Şubat 2017 Pazar günü 10.00 da başlayacak olan deneme sınavına Trabzon ili tüm ilçeleri genelinde 12. sınıf seviyesinde öğrenim gören  8574 örgün,1983 mezun, toplamda10.557 öğrenci girecek. Gerçek YGS sınavı formatındaki YGS SON PROVA İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 37 sınav merkezinde 15 ilçe merkezinde 976 öğretmen nezaretinde gerçekleştirilecektir.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün trabzonarge.meb.gov.tr adresinden temin edecekleri sınav giriş belgesi ile sınav merkezlerine gelen öğrenciler girişte kimlik kontrolleri yapıldıktan sonra salonlara alınacak.

Sınavın gerçek bir sınav formatına uygun olarak sağlıklı işlemesi, gerekli önlemlerin alınması, tam bir “prova” olması ve sağlıklı işlemesi için kontrollerin sıkı tutulması, sınavda öğrencilerden gerçek YGS’de uyulması gereken kurallara aynen uyulması isteniyor.

İl Milli eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği soru kitapçıklarının basımı ve sınavın değerlendirilmesi İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından yapılacak. Kırtasiye malzemelerini öğrencilerin getireceği sınavda Aydın Üniversitesi tarafından öğrencilere kalem dağıtılacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi, kısa bir zaman içinde Aydın Üniversitesinin okuyacağı sınav sonuçlarını, il düzeyinde okul türleri ve ilçelere göre sınav analizlerini trabzonarge.meb.gov.tr adresinde açıklamayı planlıyor.

            Türkiye’de benzeri bulunmayan ‘Üniversiteye Yolculuk’ projesine önümüzdeki yıllarda başvurunun ilgiyle artması bekleniyor. 

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.