TRABZON İL MEM ARGE

YKS ÖNCESİ SON PROVA TRABZON’DA YAPILIYOR...

YKS ÖNCESİ SON PROVA TRABZON’DA YAPILIYOR...

Trabzon Valiliğimizin himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Karadeniz Teknik Üniversitesi arasında yapılan protokole göre, ilki 2015’te yapılan ve bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Üniversiteye Yolculuk Projesinin 2’nci basamağı YKS SON PROVA deneme sınavı 12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde KTÜ Kanuni Kampüsünde yapılacak. Sınavda öğrencilere ÖSYM sınavlarının birebir provası yaptırılacak. ÖSYM’nin yaptığı son değişiklikler de bu sayede öğrencilere aktarılacak ve 23-24 Haziran 2018’de yapılacak YKS sınavı için tecrübe kazanılmış olacak.

            YKS SON PROVA deneme sınavı soruları İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz öğretmenleri ve KTÜ akademisyenlerinden oluşan 53 kişilik “Sınav Soru Hazırlama Komisyonu” tarafından hazırlanacak ve sınav soru kitapçıklarının basımı Karadeniz Teknik Üniversitesi matbaasında gerçekleştirilecek.

            Türkiye genelinde başka bir örneği olmayan ve 4. kez Trabzon’da düzenlenecek bu sınav 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da 1.oturum (TYT) ile başlayacak ve 13 Mayıs Pazar günü 2.oturum, ardından 3.Oturum Yabancı           Dil sınavı ile birlikte sona erecek. ÖSYM kurallarının geçerli olduğu bu sınavda öğrenciler, trabzonarge.meb.gov.tr adresinden temin edecekleri sınav giriş belgesi ve kimlik kartlarıyla sınava girebilecek. Sınav günü öğrencilere verilecek olan kalem, silgi ve kalemtıraşlar da Müdürlüğümüz tarafından temin edilecek. Sınav cevap anahtarı sınavdan sonra trabzonarge.meb.gov.tr yayınlanacak ve  il düzeyinde okul türleri ve ilçelere göre sınav analizleri Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge ekibince yapılarak sonuçları açıklanacak.

            Geçtiğimiz yıllarda yapılan YGS Prova sonuçlarının ÖSYM tarafından yapılan YGS sonuçları ile tutarlılık göstermesi YKS SON PROVA sınavının önemini artırmakla beraber öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlayacaktır. Tüm öğrencilerimizin YKS SON PROVA’ ya girmelerinde fayda görüyor, sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz.

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.