TRABZON İL MEM ARGE

OKURSUZ KÜTÜPHANE KALMASIN PROJESİ BAŞLADI

OKURSUZ KÜTÜPHANE KALMASIN PROJESİ BAŞLADI

"Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi ile dünya ne kadar değişirse değişsin, kütüphanelerin hayatımızdaki yerinin vazgeçilmez olduğu bir kez daha ortaya koyulmuştur. Okullarımızda kitap okuma alışkanlığı kazandırma seferberliği düzenleyerek okuyan, okuduğunu anlayan, kitap okuma alışkanlığını benimsemiş kültürlü bireylerden oluşan toplum yapısı oluşturmak amaçlanmaktadır.

Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan kitap okuma etkinlikleri veya okullarımızın uygulayacağı kendi etkinlikleri ile kitap okuma sevgisi öğrencilerimize aşılanarak kütüphanelerin okulların ilgi merkezi olmaları sağlanacaktır. Okumanın bir özgürlük olduğu ve okumayan insanların bilgi sahibi olamayacağı için okuyan insanlar kadar özgür olamayacağı etkinlik uygulamaları ile kavratılmış olacaktır. Bir taraftan öğrencilere kitap okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırılırken, diğer yandan okulların ihtiyacı olan kitapların temini çalışmaları başlatılıp geliştirilecektir.

Okul Kütüphanelerinin okuma alışkanlıklarının kazanıldığı başlangıç yeri olması, okuma alışkanlığı olanlar için bu alışkanlıkların geliştirildiği bir merkez olmasını sağlamak hedeflenmektedir. Proje etkinlikleri ile kütüphaneler daha işlevsel hale getirilecek, kütüphanelerin içerikleri zenginleşecek ve okuma kültürünün yaygınlaştırıldığı birer yaşam alanı olması hedeflenmektedir.

 PROJE METNİ VE 61 ETKİNLİK LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 ETKİNLİK BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

14-01-202214-01-2022

ArGe Birimi Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ) / TRABZON NACİ ORHAN BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MERKEZİ 0462 223 44 66

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.